Тема: Контрольна робота № 3. Пригоди і фантастика (Ч. Діккенс. М. Гоголь)
Мета: перевірити рівень засвоєння учнями знань з теми;
розвивати уміння застосовувати набуті знання практично;
виховувати культуру писемного мовлення.
Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Мотивація навчальної діяльності.
III. Оголошення теми й мети уроку. Актуалізація опорних знань учнів.
Виконання завдань за варіантами.
І варіант
Початковий рівень
1.Головний персонаж «Різдвяної пісні у прозі» очолював контору:
а) «Скрудж і Кретчит»; б) «Скрудж і Марлі»; в) «Скрудж і Скрудж».
2. «Різдвяної пісні у прозі» складається із
а) семи строф; б) дванадцяти строф; в) п’яти строф.
3. Сім’я Кретчитів була багатою на
а) гроші; б) взаємоповагу і любов у родині; в) щедрий різдвяний стіл.
4. Останній дух Різдва показав Скруджу
а) його власну смерть; б) щасливу родину племінника; в) кохану Фані.
5. Відьма збирала у ніч перед Різдвом
а) зірки; б) гроші; в) прикраси.
6.Вакула наказав чорту доставити його
а) в Петербург до козаків; б) в Петербург до цариці; в) до Пузатого Пацюка.
Середній рівень
7.Установіть відповідність між героями та їх ставленням до Різдва.
1.Скрудж; а) Я вірю, що Різдво приносить мені добро і буде приносити.
2.Фред; б) Нісенітниця! Дурниця!
3. Тім; в) Ми всі святки будемо всі разом – це буде найвеселіше
Фанні. Різдво!
г) Напевно людям приємно, дивлячись на мене, згадувати в
перший день Різдва,хто примусив кульгавих ходити, а сліпих
бачити.
д) Здавалося,цілу ніч ладні були провеселитися!
8. Установіть відповідність
1. Оксана; а)…підбігши, схопив він обома руками місяць, кривляючись і
2. Вакула; дмухаючи, поперекидав його з однієї руки в іншу, як
3.чорт; дядько,який голими руками дістав жарину для своєї люльки.
Солоха. б)…була вередлива, як і всяка красуня.
в)…спустилася вона повітрям, ніби льодяною гіркою, - і просто в димар.
г)…коваль, силач і хлопець хоч куди.
д)…аж очі випнув, коли угледів перед собою коваля, і не знав, чому дивуватися: чи тому, що коваль воскрес, чи тому, що коваль наважився до нього прийти.
9.Укажітьреальних і казкових фантастичних персонажів, які діють у повісті М.Гоголя «Ніч перед Різдвом».
Достатній рівень
10. Запишіть, які події реальні,а які – фантастичні у «Різдвяної пісні у прозі» Ч.Діккенса.
11.Схарактеризуйте образ Вакули з повісті М.Гоголя «Ніч перед Різдвом».
Високий рівень
12. Розкрийте моральний зміст казкового переродження Скруджа. Прокоментуйте своє ставлення до нього.
ІІ варіант
Початковий рівень
1.До зустрічі з духами Скрудж був:
а) бідним і милосердним; б) добрим і привітним; в)багатим і самотнім.
2. Хто з духів був убраний у «простий зелений балахон чи то мантію»?
а)Дух Минулого Різдва; б)Дух Теперішнього Різдва; в)Дух Майбутнього Різдва.
3.Родина Кретчитів отримала на Різдво від Скруджа
а) індика; б) іграшки; в) ялинку та прикраси.
4. Ім’я Скрудж в перекладі з англійської означає
а) багатій; б) скнара; в) ледар.
5. Вакула пішов шукати чорта до
а) Пузатого Пацюка; б) Солохи; в) старого Чуба.
6. Вакула пообіцяв Оксані
а)дістати черевички,які носить цариця; б) пошити, черевички,які носить цариця;
в) намалювати їй картину.
Середній рівень
7.Установіть відповідність
1.Він хоче навернути Скруджа до людяності й добра, а) чорт;
обіцяє йому фантастичні зустрічі з Духами Минулого, б) Тім Кретчит;
й Майбутнього. в) привид Марлі;
2. Його всі любили, поруч з ним люди ставали г) Дух Минулого;
та людянішими. д) Пацюк.
3.Він показав Вакулі шлях до здійснення мети.
4. Він украв місяць.
8 Установіть відповідність між героями повісті М.Гоголя та їхніми провідними рисами.
Вакула; а) підступність;
Оксана; б) працелюбність;
Чорт в) брехливість;
Пацюк г)самозакоханість;
д) лінощі.
9.Укажіть позитивних і негативних героїв повісті М.Гоголя «Ніч перед Різдвом».
Достатній рівень
10. Запишіть, які події реальні,а які – фантастичні в повісті М.Гоголя «Ніч перед Різдвом».
11.Складіть план подорожі Скруджа в Різдвяну ніч у часі та просторі.
Високий рівень
12. Дайте розгорнуту відповідь на питання: «Що допомогло Вакулі досягти в житті щастя?» Обґрунтуйте її прикладами.
IV. Підбиття підсумків уроку
V. Домашнє завдання
Повторити зміст творів, як читали в 1семестрі.
|